Чому біуретова реакція є якісною на пептидні групи?

Question

Чому біуретова реакція є якісною на пептидні групи?

in progress 0
Jade 1 год 2021-08-16T20:23:54+00:00 1 Answers 0 views 0

Answers ( )

 1. Біуретова реакція — якісна реакція на виявлення білків і продуктів їхнього гідролізу (амінокислот, пептидів).

  Реакція полягає в утворенні забарвленого комплексу при додаванні до досліджуваного розчину їдкого лугу і, по краплях, незначної кількості сульфату міді(II). При наявності у розчині пептидів (щонайменш трипептидів) та білків, утворює хелатний комплекс фіолетового кольору: координація та зв’язування відбуваються за аміногрупами пептидних зв’язків.

  При збільшенні у пептидах кількості амінокислотних залишків, забарвлення розчину стає більш насиченим. За відсутності у розчині сполук із пептидними зв’язками розчин одразу забарвлюється у блакитний колір, що відповідає гідроксиду Cu(OH)2.

  Назва методу походить від органічної сполуки біурет, котра в аналогічних умовах дає подібну реакцію.

  Біуретова реакція є надзвичайно чутливою — вона дає змогу виявляти пептиди і білки навіть при значному розведенні. Реакцію можна використовувати для кількісного колориметричного вимірювання у діапазоні 540—560 нм, для визначення ступеня гідролізу білків.

  Її застосовують для клініко-діагностичного визначення білків у сироватці крові при диференційній діагностиці цирозу печінки, захворювань нирок, мієлом, у ветеринарній практиці тощо.

Leave an answer

Browse

14:4+8*3-6:2*2+4:1 = ? ( )